Općina Dobrinj, otok Krk, Hrvatska

Održan treći Kvarnerski kros

Vezani sadržaj

Objavljeno: 13. kolovoza 2014. / Autor teksta i fotografija: Marino Turčić

U večernjim satima ovog je petka u Čižićima bio praznik rekreativne atletike. Na startu trećeg po redu Kvarnerskog krosa – ulične utrke kroz Čižiće okupilo se stotinjak trkača. U dječjoj utrci sudjelovale su djevojčice i dječaci do 15 godina i u oštroj konkurenciji između 47 sudionika spomenut ćemo samo najbolje: do 8 godina Sara Kirinčić i Matko Belčić, do 12 godina Lea Novković i Niko Žbašnik, te do 15 godina Andreja Orlić i Lovro Vrančić.
Rekreativci su također bili brojni. Od 34 natjecatelja najbolje su se plasirali osvojivši zlatne medalje u svojim kategorijama: Jan Čakš (do 18 godina), Arnel Cajić (do 35 godina) i Saša Belčić (veterani), te Dijana Rijetković (žene do 35 godina) i Andreja Gašpar (veteranka).
U glavnoj utrci večeri duljine 4.200 m pobijedio je Dalibor Gržetić u vremenu 13:52,31 osvojivši glavnu nagradu Trećeg Kvarnerskog krosa i zlatnu medalju te poklone sponzora. U ženskoj je konkurenciji pobjeda pripala Veroniki Erlić s vremenom 18:43,11.
Organizatori iz Društva za športsku rekreaciju Čižići priredili su posebno iznenađenje svim sudionicima angažmanom naše proslavljene olimpijke Vere Begić Blečić da označi start svih utrka. Boćarska se fešta nastavila do kasno u noć uz taktove žive muzike. Bila je to još jedna nezaboravna večer uz lučicu u Čižićima, a spektakl je pohodilo više od petsto zainteresiranih. Ovakva sportsko-zabavna manifestacija pravi je ogledni primjerak kako se i u malim turističkim mjestima može stvoriti turistička atrakcija trudom vrijednih organizatora, a bilo ih je na ovaj ili onaj način zaposleno više od pedeset članova i simpatizera udruge.