Općina Dobrinj, otok Krk, Hrvatska

Malonogometni turnir Šilo 2012 - Acapulco osvojio prvo mjesto

Vezani sadržaj

Nogometaši „Acapulca“ zasluženo su osvojili malonogometni turnir koji se ove godine održao u Šilu i koji je okupio šesnaest ekipa sa otoka Krka i riječkog prstena. Acapulco je pokupio i sve ostale vrijedne nagrade, tako da je najbolji golman Mauro Ciani, najbolji strijelac Admir Malkić a najbolji igrač Luka Tomljenović.

U Šilu su organizatori turnina (MNK Općina Dobrinj) za ljubitelje malog nogometa uz pokroviteljstvo Općine Dobrinj pripremili umjetnu travu, gastro ponudu, bogate tombole i zabavu. Orkanska bura koja je zapuhala nedjelju navečer nije pokvarila planove organizatora, samo je završnicu turnira od nedjelje pomjerila na srijedu navečer.

U polufinalima su se našle najbolje ekipe turnira, Acapulco, Argonauti, Kvarner Adria Sport i Trumm. Prvo polufinale odigrali su Trumm i Argonauti koji su svladali jedinu otočku ekipu koja je došla do polufinala s 5:2. Drugo polufinale je bez većih problema prošao Acapulco koji je pobijedio Kvarnera Adria Sport s 6:0 u kojoj je Kristian Cianci postigao četri pogotka.

Utakmica za treće mjesto između Trumma i Kvarner Adria Sporta bila je izuzetno napeta, pobijednički pogodak za Kvarner Adria Sport postigao je Roko Viduka u posljednjim minutama susreta za konačnih 2:1.

U finalu su se našle najbolje dvije ekipe turnira, riječki Acapulco i Argonauti iz Malog Lošinja. Utakmicu su bolje otvorili Argonauti i golovima Hoxhae i Drndića poveli s 2:0. Preokret je stigao u drugom poluvremenu kad je najbolji strijelac turnira Malikić smanjio na 2:1 a Luka Tomljanović s dva pogotka preokrenuo rezultat za pobijedu od 2:3.

Na turniru su sudjelovale i dvije ekipe sa područja naše Općine, MNK Općina Dobrinj i Dobrinj. Obe ekipe su odigrali po tri utakmice ali se nisu uspjele plasirati u četvrtfinale turnira.

Rezultati MNK Općina Dobrinj:
MNK Općina Dobrinj - Špic 1:7, MNK Općina Dobrinj - Noliot 4:2 i MNK Općina Dobrinj Trumm 2:4

Rezultati Dobinj:
TNT Pizeria Matteo - Dobrinj 2:2, Kvarner Adria Sport - Dobrinj 3:0, Dobrinj - MNK Punat 2:4